Zabıta Ekipleri'nden kaldırım işgali denetimi
Haber
27 Temmuz 2021 - Salı 13:06
 
Zabıta Ekipleri'nden kaldırım işgali denetimi
Seydişehir Belediyesi Zabıta Müdürlüğü ekipleri, cadde ve sokaklarda yayaların kullanım alanı olan kaldırımların iş yerleri tarafından işgal edilmesinin önüne geçebilmek için denetimlerine devam ediyor.
GÜNDEM Haberi
 Zabıta Ekipleri'nden kaldırım işgali denetimi

Uludağ, Necati Kalaycıoğlu ve Hürriyet Caddesinde gerçekleştirilen denetimlerde iş yerleri tarafından kaldırımlara bırakılan, görüntü kirliliğine yol açan ticari mallar, flama ve seyyar tabelalar zabıta ekipleri tarafından kaldırıldı.


Seydişehir Belediyesi sorumluluk alanında bulunan ana arter ve sokaklarda ekiplerin denetimlerine devam edeceğini kaydeden Belediye Başkanı Mehmet Tutal, kaldırım ve yol işgalleri ile yaya ve araç trafiğinin akmaması için çalışmaların devam ettiğini kaydetti. 
Zabıta Müdürlüğü ekiplerinin denetimleri periyodik olarak sürdüreceğini de ifade eden Başkan Tutal; “ilçemiz genelinde vatandaşların yoğun olarak kullandığı cadde ve sokaklarda ekiplerimiz denetimlerini sürdürecek.  Kaldırım işgalleri noktasında zabıta ekiplerimiz iş yeri sahiplerine söz konusu işgallerin Belediye Mevzuatına aykırı olduğunu anlatarak, uyarıda bulunuyor. Uyarı ve ikazlara rağmen aykırı hareket eden esnaflarımıza 5326 sayılı Kabahatler Kanunu 38.maddesine istinaden idari işlem yapılacağı konusunda bilgi veriliyor” ifadelerini kullandı.

Kaynak: Editör:
Etiketler: , Zabıta, Ekipleri'nden, kaldırım, işgali, denetimi,
Yorumlar
Haber Yazılımı