SAOBDER’den basın açıklaması
Haber
17 Haziran 2021 - Perşembe 13:21
 
SAOBDER’den basın açıklaması
Seydişehir Amatör Sportif Olta Balıkçıları ve Doğal Hayatı Koruma Derneği yazılı bir basın açıklaması ile amatör balıkçılığa verilen desteğe teşekkür etti.
YAŞAM Haberi
SAOBDER’den basın açıklaması

Seydişehir Amatör Sportif Olta Balıkçıları ve Doğal Hayatı Koruma Derneği Yönetimi adına açıklamada bulanan Başkan İhsan Taş şu ifadelere yer verdi:

 

“8 Nasan 2021 tarihi itibari ile Seydişehir Amatör Sportif Olta Balıkçıları ve Doğal Hayatı Koruma Derneği(SAOBDER) tüzüğünde belirtilmiş hususlar dahilinde Seydişehir ve bölgesinde sportif balıkçılığı geliştirmek ve doğal hayatı korumak amacı ile yola çıkmış bulunmaktadır.

 

Yönetim değişikliği ile bölgemizde bulunan balık popülasyonlarının artırılması için doğru zamanda avlanmaları hususunda gayretler gösterilmesi için öncü olmaya çalışmaktadır.

 

Derneğimiz ticari olarak faaliyet gösteren balıkçılarımızla herhangi bir ayrışma gözetmeksizin şehrimizde balıkçılığın geliştirilmesi anlamında atılacak adımlarda her zaman onlarla beraber olmaya devam edecek kurallar çerçevesinde geleceğimizin önünü açacaktır.

 

Sportif olta balıkçılığı ile ilgili bölgemizde bulunan avlaklarda festivaller düzenleyerek bu alanda da şehrimize turizmde katkı sağlamaya çalışmaktadır. Yapılan bu çalışmalar mülki idaremizle istişare edilmekte ve her daim destekleri alınmaktadır. Bu konuda Kaymakamımıza ve onun nezdinde destek olan bütün kurumlarımıza teşekkür ederiz.

 

Şehrimizde bulunan sportif balıkçılığa gönül vermiş bütün vatandaşlarımızı derneğimizin faaliyetlerinin duyurulduğu sosyal medya hesaplarında takip etmeye davet ediyor ve bu basın açıklamasını da başlangıç olarak bilgilendirme mahiyetinde yapmış bulunuyoruz.”

Kaynak: Editör:
Etiketler: SAOBDER’den, basın, açıklaması,
Yorumlar
Haber Yazılımı