İHH Seydişehir Temsilciliği’nden Kurban açıklaması
Haber
09 Temmuz 2021 - Cuma 19:47
 
İHH Seydişehir Temsilciliği’nden Kurban açıklaması
29 yıldır olduğu gibi bu Kurban Bayramı’nda da mazlumları, ihtiyaç sahiplerini, sevdiklerimizi ve unutulanları hatırlamak için yola çıkıyoruz. Kurban vekaletlerinizi milyonlarca ihtiyaç sahibine ulaştırmak ve dertlerine derman olmak için hazırlıklarımızı tamamlıyoruz.
YAŞAM Haberi
İHH Seydişehir Temsilciliği’nden Kurban açıklaması

Seydişehir İlçe Temsilcisi Ali Demirel, “Bu yıl Türkiye dahil 65 ülkede çalışma yapacağız ve bu hususta 1200 lira tek fiyat olarak belirledik. Tek fiyat belirlememizdeki amaç ise dünyanın bazı bölgelerinde yoksulluk olmakla birlikte bu bölgelerde kurban fiyatları pahalı da olabiliyor. Gazze'de hayvan girişimi oldukça zor. Kurban fiyatları oldukça pahalı. Balkanlar ve Kafkaslar bölgesinde kurban fiyatları oldukça pahalı. Biz Gazze'nin hakkı kadar Gazze'de Kosova'nın hakkı kadar Kosova'da ya da dünyada kurban fiyatı ne kadar pahalıysa ve orada maalesef mağdur Müslümanlar var. Biz orada da kurban kesebilmek için tek fiyat uyguluyoruz Görevlilerimizin eli ile onların şahitlikleriyle bölgelerde kurbanlıklarımızı kesiyoruz. Görevlilerimiz, bölgelerde kurbanlıklarımızın kesildiğini ve ihtiyaç sahiplerine ulaştığını yerinde görüyorlar ve denetimlerini yapmış oluyorlar. Biz yalnızca kurban göndermiyoruz. Aynı zamanda kurbanlarda kurduğumuz irtibatları yıl boyu sürdürüyoruz. Bizim teşkilat olarak farkımız bu, yalnızca insani yardım götürmüyoruz. Bu zamanda kurduğumuz irtibatlarla o ülkelerin bölgelerin kültürel ihtiyaçlarını dini ihtiyaçlarını ve gıda-yiyecek gibi ihtiyaçların ötesindeki başka ihtiyaçlarını da karşılıyoruz. Onların kendi bölgelerinde herhangi bir zulme maruz kaldıklarında bunu gidermek hususunda da onlara yardım ediyoruz. İslam dünyasının her yerinde aynı anda, aynı bayram olsun diye çabalıyoruz. Bizim farkımız bu biz Küba'da da bulunuyoruz. Gazze'de de bulunuyoruz. Balkanlarda, Afrika'da ve Asya'da özetle dünyanın her bulunuyoruz. Ümmet bilincini bu şekilde geliştirmeyi istiyoruz.”dedi.

Seydişehirli hayırsever hemşerilerimizi Seyit Harun Bulvarı Numara 13’teki İHH Seydişehir Teşkilat binamıza bekleriz. İrtibat için arayınız 0537 365 8561

2020 Kurban yolculuğumuzda destek ve bağışlarınızla;

Türkiye ve 52 ülkede 82 bin 411 hisse kurbandan, 3 milyon 951 bin 780 ihtiyaç sahibi faydalandı.

Bu Kurban Bayramı’nda Türkiye ile birlikte 65 ülkede ihtiyaç sahiplerine ulaşacağız.

ORTA ASYA ve KAFKASYA

Moğolistan, Kırım, Gürcistan (Acara), Afganistan, Azerbaycan,

Kırgızistan, Tacikistan, Kazakistan

BALKANLAR VE AVRUPA

Bosna Hersek, Kosova, Arnavutluk, Kuzey Makedonya,

Karadağ, Sırbistan (Sancak ve Preşova), Romanya, Macaristan

AFRİKA

Çad, Kamerun, Mali, Benin, Togo, Nijer, Sierra Leone, Burkina Faso, Senegal, Moritanya,

Fildişi Sahilleri, Gana, Gine, Burundi, Etiyopya, Uganda, Malavi, Sudan,

Somali, Tanzanya, Kenya, Güney Afrika, Mozambik, Esvatini, Cibuti

GÜNEY ASYA

Bangladeş, Myanmar (Arakan), Pakistan, Endonezya, Tayland (Patani), Hindistan,

Nepal, Sri Lanka, Filipinler (Bangsamoro), Vietnam

ORTA DOĞU

KKTC, Yemen, Filistin, Suriye, Irak, Lübnan, İran, Tunus

AMERİKA

Haiti, Kolombiya, Venezuela, Bolivya, Ekvador

Sadece İHH’nın yardım götürdüğü köy

Kurban çalışmaları için Filipinler’deyiz. Kurban kesimi, dağıtımı, yetimhane ziyaretleri, yetimlerle oyunlar derken yoğun ama yorucu olmayan bir yolculuktayız. Bayramlık hediye ettiğimiz yetimlerin gözündeki ışıltı yorgunluğumuzu alıyor. Kurban paylarını ihtiyaç sahiplerine ulaştırmak için köyleri ziyaret ediyoruz. Bu ziyaretlerden birinde köy camisinin imamı Archil Hoca gözlerimize bakarak: “Altı yıldır buraya sadece İHH geliyor. Köydeki Hristiyanlar samimiyetinizden etkilenip Müslüman oluyor. Bugüne kadar 700 kişi Müslüman oldu” dedi. Anladık ki Kurban sadece et paylaşmak değil.

Mehmet Özdamar / Filipinler, 2018

Kaynak: Editör:
Etiketler: İHH, Seydişehir, Temsilciliği’nden, Kurban, açıklaması,
Yorumlar
Haber Yazılımı