Bu gece sahura kalkıyoruz
Haber
12 Nisan 2021 - Pazartesi 13:39
 
Bu gece sahura kalkıyoruz
İslam Alemi, 11 ayın Sultanı Ramazan’a bugün adım atıyor. Bu gece ilk sahur yaşanacak. Yarın akşam da ilk iftar sofraları kurulacak.
YAŞAM Haberi
Bu gece sahura kalkıyoruz

Seydişehir İlçe Müftülüğü tarafından hazırlanan imsakiyeye göre, bu gece imsak vakti, yani orucun başlangıç saati 04:49. Yarın ilk iftar vakti ise 19.33.

 

Bilindiği gibi pandemi nedeniyle bu yıl toplu iftar yemekleri yasaklandı. Yarın ilk teravih vakti de 20:52. Ancak camilerde teravih namazı da yasak. Bu nedenle, herkes teravih namazını da evlerinde kılacak.

Ramazan bu yıl Nisan ayına denk geliyor. 13 Nisan günü başlayan oruç 12 Mayıs günü son bulacak. 3 Aylar'ı uğurladığımız Ramazan ayı faziletlerle dolu bir aydır. Ramazan ayı, hayır ayı, yoksullara ve düşkünlere yardım ayı ve bütün anlarıyla Kur'an ayıdır.

 

RAMAZAN BAYRAMI NE ZAMAN?

2021 Ramazan Bayramı, 13 Mayıs 2021 Perşembe günü olacak. 14 Mayıs 2021 Cuma ve 15 Mayıs 2021 Cumartesi günleri de bayram devam edecek. Pazar gününün de eklenmesiyle birlikte toplamda 4,5 günlük bir bayram tatili olacak.

 

KADİR GECESİ NE ZAMAN?

Ramazan ayı içinde olan ve ‘Bin aydan daha hayırlı’ olarak ifade edilen Kadir Gecesi, 8 Mayıs 2021’de idrak edilecek.

 

RAMAZAN AYI ÖNEMİ

3 Aylar'ı uğurladığımız Ramazan ayı faziletlerle dolu bir aydır. Ramazan ayı, hayır ayı, yoksullara ve düşkünlere yardım ayı ve bütün anlarıyla Kur'an ayıdır. Ramazanın diriltici özelliği, bütün insanlığı hidayete ve mutluluğa ulaştırmak için insanlığa gönderilen Kur'an-ı Kerim'in bu ayda inmeye başlamasından kaynaklanmaktadır. Ayrıca İslam'ın temel esaslarından biri olan oruç ibadetinin bu ayda yerine getirilmesinden dolayıdır.

 

Bütün okurlarımızın mübarek Ramazan ayını kutluyor, sağlıklı günler diliyoruz.

Kaynak: Editör:
Etiketler: Bu, gece, sahura, kalkıyoruz,
Yorumlar
Haber Yazılımı