Atalay’dan çiftçilere bayram müjdesi

GÜNDEM 15.06.2024 - 18:08, Güncelleme: 15.06.2024 - 18:08
 

Atalay’dan çiftçilere bayram müjdesi

Ak Parti Seydişehir İlçe Başkanı Kemalettin Atalay tarımsal alanların sulanması konusunda Seydişehir çiftçisinin yaşadığı sorunların çözüme kavuşması için girişimlerde bulunduklarını söyledi.
Ak Parti Seydişehir İlçe Başkanı Kemalettin Atalay tarımsal alanların sulanması konusunda Seydişehir çiftçisinin yaşadığı sorunların çözüme kavuşması için girişimlerde bulunduklarını söyledi. Seydişehir bölgesinde yaklaşık olarak 100 bin dekar alanda yapılan sulu tarımın yaşanan kuraklık sebebiyle Beyşehir Gölü’nde uygulanan 1122,40 m kot kuralı nedeniyle su verilemediğinden, ürünlerin sulanamama durumuna karşılık yanma tehlikesi ile karşı karşıya kaldığını söyleyen Ak Parti Seydişehir İlçe Başkanı Kemalettin Atalay, “Konuya ilişkin olarak Konya Milletvekilimiz Sayın Mehmet Baykan ile yaptığımız görüşmeler neticesinde kendisi Çevre Şehircilik ve İklim Değişikliği Bakan Yardımcımız Sayın Refik Tuzcuoğlu ile görüştü. Bakan Yardımcımız Seydişehir çiftçisinin yaşadığı su sorununa kayıtsız kalmayarak Çevre Komisyonunda görüşülmesi için girişimlerde bulundu” dedi.   TARLALARDAKİ ÜRÜNLER SUYA KAVUŞACAK Çevre Şehircilik ve İklim Değişikliği Bakanlığı Çevre Komisyonu’nun 14 Haziran 2024 su sorununa ilişkin konuyu görüşmek üzere toplanacağını kaydeden İlçe başkanı Atalay “2018 yılında valilik oluru ile göl kotu 1121,80 metreye düşürülmüş ve buharlaşma kaybının çok olduğu Temmuz-Ağustos aylarında Beyşehir ve Seydişehir ovasında sulamaya devam edilmesi sağlanmıştır. 2018 yılında alınan karara benzer bir kararın tekrar alınarak göl kotunun düşürülmesi halinde 2024 yılında çiftçilerimizin yaşadığı su sorunu ortadan kalkarak tarlalardaki ürünler suya kavuşacaktır” dedi.    Çevre komisyonundan olumlu bir karar çıkacağı ümidiyle bölge çiftçisine bayram müjdesi vereceklerine yürekten inandıklarını ifade eden AK Parti Seydişehir İlçe Başkanı Kemalettin Atalay “Çiftçilerimizin yaşadığı su sıkıntısının çözüme kavuşması için yardımlarını esirgemeyen Konya Milletvekilimiz Mehmet Baykan Bey’e ve Çevre Şehircilik ve İklim Değişikliği Bakan Yardımcımız Refik Tuzcuoğlu Bey’e Seydişehir halkı adına teşekkür ediyorum” dedi.
Ak Parti Seydişehir İlçe Başkanı Kemalettin Atalay tarımsal alanların sulanması konusunda Seydişehir çiftçisinin yaşadığı sorunların çözüme kavuşması için girişimlerde bulunduklarını söyledi.

Ak Parti Seydişehir İlçe Başkanı Kemalettin Atalay tarımsal alanların sulanması konusunda Seydişehir çiftçisinin yaşadığı sorunların çözüme kavuşması için girişimlerde bulunduklarını söyledi.

Seydişehir bölgesinde yaklaşık olarak 100 bin dekar alanda yapılan sulu tarımın yaşanan kuraklık sebebiyle Beyşehir Gölü’nde uygulanan 1122,40 m kot kuralı nedeniyle su verilemediğinden, ürünlerin sulanamama durumuna karşılık yanma tehlikesi ile karşı karşıya kaldığını söyleyen Ak Parti Seydişehir İlçe Başkanı Kemalettin Atalay, “Konuya ilişkin olarak Konya Milletvekilimiz Sayın Mehmet Baykan ile yaptığımız görüşmeler neticesinde kendisi Çevre Şehircilik ve İklim Değişikliği Bakan Yardımcımız Sayın Refik Tuzcuoğlu ile görüştü. Bakan Yardımcımız Seydişehir çiftçisinin yaşadığı su sorununa kayıtsız kalmayarak Çevre Komisyonunda görüşülmesi için girişimlerde bulundu” dedi.

 

TARLALARDAKİ ÜRÜNLER SUYA KAVUŞACAK

Çevre Şehircilik ve İklim Değişikliği Bakanlığı Çevre Komisyonu’nun 14 Haziran 2024 su sorununa ilişkin konuyu görüşmek üzere toplanacağını kaydeden İlçe başkanı Atalay “2018 yılında valilik oluru ile göl kotu 1121,80 metreye düşürülmüş ve buharlaşma kaybının çok olduğu Temmuz-Ağustos aylarında Beyşehir ve Seydişehir ovasında sulamaya devam edilmesi sağlanmıştır. 2018 yılında alınan karara benzer bir kararın tekrar alınarak göl kotunun düşürülmesi halinde 2024 yılında çiftçilerimizin yaşadığı su sorunu ortadan kalkarak tarlalardaki ürünler suya kavuşacaktır” dedi.

 

 Çevre komisyonundan olumlu bir karar çıkacağı ümidiyle bölge çiftçisine bayram müjdesi vereceklerine yürekten inandıklarını ifade eden AK Parti Seydişehir İlçe Başkanı Kemalettin Atalay “Çiftçilerimizin yaşadığı su sıkıntısının çözüme kavuşması için yardımlarını esirgemeyen Konya Milletvekilimiz Mehmet Baykan Bey’e ve Çevre Şehircilik ve İklim Değişikliği Bakan Yardımcımız Refik Tuzcuoğlu Bey’e Seydişehir halkı adına teşekkür ediyorum” dedi.

Habere ifade bırak !
Habere ait etiket tanımlanmamış.
Okuyucu Yorumları (0)

Yorumunuz başarıyla alındı, inceleme ardından en kısa sürede yayına alınacaktır.

Yorum yazarak Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve seydisehirinsesi.com.tr sitesine yaptığınız yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan tüm yorumlardan site yönetimi hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.
Sitemizden en iyi şekilde faydalanabilmeniz için çerezler kullanılmaktadır, sitemizi kullanarak çerezleri kabul etmiş saylırsınız.