Adnan Özbay adaylığını açıkladı
Haber
22 Kasım 2021 - Pazartesi 10:26
 
Adnan Özbay adaylığını açıkladı
Eti Alüminyum A.Ş.’de önceki gün gerçekleştirilen delege seçimleri sonrası en fazla delegeyi çıkaran başkan adaylarından Adnan Özbay başkan adaylığını açıkladı.
GÜNDEM Haberi
Adnan Özbay adaylığını açıkladı

Eti Alüminyum A.Ş.’de önceki gün gerçekleştirilen delege seçimleri sonrası en fazla delegeyi çıkaran başkan adaylarından Adnan Özbay başkan adaylığını açıkladı.

 

Özbay, yaptığı açıklamada şu ifadelere yer verdi:

“Eti Alüminyum A.Ş. de çalışan emekçilerin üyesi olduğu Özçelik-İş Sendikası Seydişehir Şube başkanını seçecek olan delege seçimleri büyük bir katılım ile ve demokrasi şenliği içerisinde gerçekleşti.

 

Seçim sonuçları, başta sendikamız olmak üzere tüm üye emekçi kardeşlerim, işyerimiz, başkan adayı kardeşlerimiz ve delege seçilen kardeşlerimiz için hayırlara vesile olsun. Şahsıma destek veren vermeyen tüm kardeşlerime teşekkürü borç biliyorum.

 

19 Kasım 2021 Cuma günü gerçekleştirilen seçimlerde, emekçi kardeşlerimizin müdürlüklere ve çalışan sayısına göre oluşturulan 8 sandıkta kullandıkları oyların sonucuna göre; emekçi kardeşlerim tarafından seçilen 125 delegenin 56'sı her sandıkta benim listelerimdeki delege adayı kardeşlerimizin olması münasebetiyle, delege seçimlerinde en fazla delege çıkaran dolayısıyla delege seçimlerinin en başarılı ekibinin başkan adayıyım.

 

Bu vesileyle ekibimde yer alan kardeşlerime bu güne kadar gösterdikleri özveri, sabır ve ekibimize yapılan her türlü olumsuzluklara karşı olgunluklarından dolayı hasseten teşekkür ediyorum.

 

Ancak,

Bundan önce yapılan 4 delege seçimlerinde çalışan üyelerimiz müdürlüklerdeki çalışan sayısına göre yaklaşık eşit dağılımla 5 sandığa bölünerek oy kullandırılırken, bu seçim öncesi mevcut Sendika Şube Yönetimi emekçi kardeşlerimden şahsıma karşı oluşan desteği görerek delege seçilmemi engellemek amacıyla çalışmakta bulunduğum birimi sayıca fazla olan başka bir birim ile birleştirme kararı almış, demokratik kuralları ve sendikal geleneklere de aykırı bu durum şube yönetimi ve sendikamız genel merkezimize defaatle iletilmiş fakat şube yönetiminin kararına gereken müdahale yapılmadığından kendi müdürlüğümdeki arkadaşlarımın tamamına yakınının oyunu almama rağmen sandık birleştirilmesi sonucu delege seçilemedim.

 

Delege seçilemesem dahi, ekibime gösterilen bu teveccühün gereği ve emekçilerimize en iyi sendikacılık örneğini yaşatmak amacıyla;

Özçelik-iş Sendikamızın Tüzüğü'nün ilgili "Her sendika üyesi başkan adayı olabilir." maddesi gereği başkan adaylığımı açıklıyorum.

 

Hangi adayın listesinden seçilmiş olusa olsun tüm delege kardeşlerimin desteğiyle inşallah gösterdiğimiz başarıyı başkanlık seçiminde de gösterip sendikamızı hak ettiği yönetime kavuşturmak istiyorum. Bu vesile ile delege seçilen tüm emekçi kardeşlerimizi tebrik ediyorum. Seçim öncesi yapılan tüm engelleme çalışmalarını üyelerimizin takdirlerine bırakıyorum ve inşallah bizimle beraber yürüyeceklerine canı gönülden inanıyor yapılacak seçimlerin başta Eti Alüminyum A.Ş. emekçilerine, sendikamıza ve Seydişehirimize hayırlar getirmesini diliyorum. Zafer inanlarındır ve zafer yakındır inşallah. Allah'ın selamı üzerinize olsun."

Kaynak: Editör:
Etiketler: Adnan, Özbay, adaylığını, açıkladı,
Yorumlar
Haber Yazılımı