Arif BİLGİN AMİRAL BATTI
Yazı Detayı
07 Nisan 2021 - Çarşamba 11:14
 
AMİRAL BATTI
Arif BİLGİN
seydisehirinsesi@hotmail.com
 
 

Zevzek ve gevşek terimlerini siyaset lügatine madde olarak yazan rüzgarı bol bayanın aksine, bir gece yarısı hükümete ayar çekmeye kalkan tekaütleri bu işe taşıyanın kendi partisinin yöneticisi (Ergün Mengi) olduğunu bilen danışmanı bu bildirinin altına imza atıyor; ancak kendini gerçekten o partinin idarecisi sayan ülkücümsülerden tık yok.

Görev yaptıkları dönemlerde, görevde yükselebilmek için birbirine çelme takan, buğuz bağlayan bu 103-4 merasim kuklasının nasıl bir araya geldikleri şuan için bir muamma.

Mavi vatan için hapis yattık diyen bu kurşun askerlerin en yenisi 10 yıl önce emekli edilmiş ama bir yıl önce kağıt üstünden pratiğe geçmiş mavi vatan mücadelesine atıfla vatan sever olduklarını iddia edebiliyorlar.

Geçmişte fetö ve diğerlerinin nereden cesaret buldukları anlaşılıyor. Şuna eminim, “cübbeli” amiral ile bunları harekete geçiren düğmeye basan aynı kişi veya kişiler ile 4 gün önce tekaüt “monşer”lerede bir bildiri yayınlatan aynı.

Darbe sever CHP canhıraş şekilde telaşlı ve savunmada. Sivas Neron’u dedikleri Temel amcalarının partisi ve medyası da Rahmetli Erbakan Hoca’nın kemiklerini sızlatırcasına bu mektupçuları savunmada CHP ve İP’ten geri kalmıyor.

Bu ülkenin insanı her asker şehit olduğunda her birine kendi evladı gibi yanarken bu darbe seviciliği yapanların birisi Türker Ertürk “Sınırımızda PYD-PKK ile komşu olalım” diyebilecek kadar şerefli üniformaya hakaret, Türk ordusu ve Türk milletine ihanet içerisinde.

Bunların içinde geçmişte hapis yatanlar birbirini ihbar ederek fetö kucağında gelişmek istediler; Fetö bunları hapse, kendi adamlarını koltuğa taşıdı. Ordu içinde oldukları, kuvvet ve kudret sahibi oldukları zaman diliminde bu şekilde organize olup fetö vs.. niye engellememişler?

103 eski amirali, 126 eski diplomatı bir araya getirmek her birini ikna etmek, imza attırmak öyle birkaç gün veya haftalık çalışma ile olamaz, aylar alan bir organize çalışmanın ürünü bu kalkışma hareketinin siyasi ayağı da ayan beyan ortadadır.

Yüce Türk Devleti’nin yapması gereken, bu ana muhalefettir, şu yavru muhalefettir siyaseten iyi olmaz vs. diye düşünmeden zevzeğini, gevşeğini hesaba çekmektir.

Sandık umudu olmayan CHP’nin 1960 darbesi dahil tüm darbe ve muhtıra ile hükümet yıkma sabıkaları mevcuttur. İP’in içinde de bu hayal ile yaşayanların olduğu aşikar.

Bu yaşlanmış ve eski hayatlarını özleyen asker ve diplomatların darbe hayaline son vermek kolay, ancak zorda olsa bunlara o hayali gördüren siyaset içindeki hempalarının oyunlarına da fırsat vermemek gerekir.

Bu rüzgarsız havada bu fırıldaklara üfleyenin ağzını dikmek farzdır.

Sırf Tayyip Erdoğan ve Devlet Bahçeli karşıtlığı üzerinden Amiral sever kesilen düşkünlere yazıklar olsun demek az gelir, tüm darbe severlerin Allah belasını versin.

Vesselam…

 
Etiketler: AMİRAL, BATTI,
Yorumlar
Haber Yazılımı