Yaz spor okullarına yoğun ilgi
Haber
11 Ağustos 2021 - Çarşamba 18:31
 
Yaz spor okullarına yoğun ilgi
Konya Büyükşehir Belediyesi ve Seydişehir Belediyesinin ortaklaşa yürüttüğü Yaz Spor okulları yoğun ilgi görüyor.
SPOR Haberi
Yaz spor okullarına yoğun ilgi

Yoğun katılımın olduğu spor okullarında öğrenciler, çeşitli branşlarda spor eğitimi alırken aynı zamanda eğlenceli vakit geçiriyor.

Belediye Başkanı Mehmet Tutal, Konya Büyükşehir Belediyesi ve Seydişehir  İlçe Gençlik Spor Hizmetleri Müdürlüğü ile  ortaklaşa yürütülen  Yaz Spor okullarında 15 farklı branşta 1.035 öğrencinin  eğitimlerinin  sürdüğünü kaydetti.

Seydişehir Kapalı Spor Salonunda, alanında tecrübeli hocalar tarafından öğrencilere Futbol, Basketbol, Voleybol, Hentbol, Karate, Taekwondo, Judo, Güreş, Kickbok, Halter, Okçuluk, Masa Tenisi, Badminton, Bocce, Dart gibi farklı branşlarda spor eğitimi verilirken bir yandan da eğlenceli vakit geçirmeleri sağlanıyor.

Salgın tedbirleri gözetilerek 15 farklı branşta öğrencilere eğitim verildiğini kaydeden Belediye Başkanı Mehmet Tutal; “farklı branşlarda alanında uzman antrenörlerimizle, öğrencilerimize sportif alanlarda eğitim veriliyor. Sportif faaliyetlerin yanı sıra pandemi nedeni ile evlerinde zorlu bir süreç atlatan gençlerimize eğlenceli aktivitelerle çocuklarımızın stres atmalarına, yaz tatillerini daha verimli geçirmelerine katkı sağlıyoruz. Yaz spor okullarımız 29 Ağustos tarihine kadar devam edecek" dedi.

Kaynak: Editör:
Etiketler: Yaz, spor, okullarına, yoğun, ilgi,
Yorumlar
Haber Yazılımı