Hüsamettin Çelik Judo Federasyonu Başkan adaylığını açıkladı
Haber
09 Ekim 2021 - Cumartesi 10:19
 
Hüsamettin Çelik Judo Federasyonu Başkan adaylığını açıkladı
Seydişehir’de uzun yıllar judo antrenörü olarak görev yapan ve binlerce sporcu yetiştiren Hüsamettin Çelik, Judo Federasyonu Başkan adaylığını açıkladı.
SPOR Haberi
Hüsamettin Çelik Judo Federasyonu Başkan adaylığını açıkladı

Seydişehir’de uzun yıllar judo antrenörü olarak görev yapan ve binlerce sporcu yetiştiren Hüsamettin Çelik, Judo Federasyonu Başkan adaylığını açıkladı.

 

Çelik yaptığı açıklamada şu ifadelere yer verdi:

“Sevgili Judo Ailem

 Öncelikle bu ailenin mensubu olmaktan, yaşamım boyunca gurur ve mutluluk duyduğumu ifade ederek sözlerime başlamak istiyorum. 46 yılı aşkın judo kariyerim boyunca, bir çok başarılı sporcu, antrenör ve hakem yetiştirilmesine vesile oldum. Çeşitli federasyon başkanları döneminde, Milli Takımların neredeyse her kademesinde teknik adam, birçok kurulda, kurul üyesi olarak görev yaptım. Bu görevlerin icrasında, her zaman adaleti, hakkaniyeti gözettim ve kalp kırmamayı, kendime şiar edindim. Halen 5. Kademe Judo Antrenörü olarak aktif halde tatamide olduğumun bilinmesini isterim.

 2016 yılında oğlum Dr.N. Muhammet ÇELİK’in, Judo Federasyonu Başkan adaylığı sürecinde yaşadığı haksızlık, çeşitli biçimlerde 2021 yılı seçim dönemine de taşınarak, hakkında hüküm verilmiş bir yargı kararı olmadığı ve hatta elinde kendisine isnat edilen uydurma suç ile ilgili “kovuşturmaya yer olmadığı” kararı olmasına rağmen, savunması dahi alınmadan, sadece adaylığının engellenmesi maksatlı, ceza alması sağlanmıştır. Yetiştirdiğimiz sporculara önce Fair Play ruhunu aşılamaya çalışan, nezakete giden yolda olması gereken bu camianın mevcut yöneticilerine, bu durum kesinlikle yakışmamıştır.

Federasyonumuzun tüm kurumsallığını ve kurullarını by-pass ederek,  iki üç kişi ile iş yapmaya çalışan yönetim anlayışına son vermek, camianın emek veren üyelerinin önünü açmak, bilimsel ve kurumsal çalışmalarla Türk Judosunu öncelikle Türkiye’de hem performans hem kurumsallık anlamında örnek bir federasyon haline getirmek ve dünya judosunda hak ettiği yere taşımak, olimpiyatlar da artık ağlayan değil, madalya kazanan sporcular görmek için yola çıkarak,

Türkiye Judo Federasyon Başkanlığına Adaylığımı açıklıyorum.

 Bu camia içerisinde bu güne kadar emek vermiş kim varsa, delege olup olmadığı fark etmeksizin, adaletli, sistemli, düzenli, değerlerine bağlı ve başarılı bir federasyon oluşturmak, yaşadığımız, adaletsiz ve hukuksuz sürecin bir daha yaşanmaması adına camiamızın duruş göstermesini bekliyor, desteklerinizi talep ediyorum.

 Selam, sevgi ve saygılarımla…”

Kaynak: Editör:
Etiketler: Hüsamettin, Çelik, Judo, Federasyonu, Başkan, adaylığını, açıkladı,
Yorumlar
Haber Yazılımı