Gündem; Seydişehir Devlet Hastanesi!..
Haber
09 Eylül 2021 - Perşembe 15:16
 
Gündem; Seydişehir Devlet Hastanesi!..
Ak Parti Konya Milletvekili Orhan Erdem bir dizi program kapsamında Seydişehir’e geldi. İlk olarak Şaban Cengiz Kültür Merkezi’nde partililerle biraraya gelen Milletvekili Orhan Erdem’e Seydişehir Devlet Hastanesi’nde yaşanan sorunlar anlatıldı; destek istendi.
GÜNDEM Haberi
Gündem; Seydişehir Devlet Hastanesi!..

Ak Parti Konya Milletvekili Orhan Erdem bir dizi program kapsamında Seydişehir’e geldi. İlk olarak Şaban Cengiz Kültür Merkezi’nde partililerle biraraya gelen Milletvekili Orhan Erdem’e Seydişehir Devlet Hastanesi’nde yaşanan sorunlar anlatıldı; destek istendi.

Saadet Partisi İlçe Başkanı Harun Erkan’ın Seydişehir Devlet Hastanesi ile ilgili açıklamasını bu hafta manşete taşıyan gazetemiz Seydişehir’in Sesi’nin “NE İŞ YAPIYORSUNUZ?” başlıklı manşet haberini de Milletvekili Orhan Erdem’e sunan Ak Parti Seydişehir İlçe Başkanı Kemalettin Atalay, yaşanan sorunların çözümü için Erdem’den destek istedi. Başkan Atalay’ın istek ve taleplerini dinleyen Milletvekili Erdem, “Hastanemizin eksikleri ile ilgili gereken ne varsa yapılacaktır. Seydişehir Devlet Hastanemizin sorunları ile yakından ilgilenecek. Tüm bunları bir rapor halinde Sağlık Bakanlığı ile de görüşeceğim”dedi.

 

GÜCÜMÜZÜN FARKINDA OLALIM

Milletvekili Erdem, pandemi döneminin ağır bir dönem olduğunu, gelişmiş ülkelerin bu dönemde sıkıntı yaşadıklarını belirterek, “Elhamdülillah ülkemiz onlara göre daha iyi durumda. Artık Türkiye coğrafyasında oyunbozan bir konuma gelerek mazlumlara güven ve moral veren ve onlara destek olan bir durumda. Ufak tefek eksikliklerimiz elbette var. Bunlarla moralimizi bozmayalım, gücümüzün farkında olalım.” diye konuştu.

GELDİĞİMİZ NOKTAYI YETERLİ GÖRMÜYORUZ

Milletvekili Erdem, “Cumhurbaşkanımızın talimatıyla ve pandemi şartlarının biraz daha iyileşmesiyle, teşkilat, esnaf, vatandaş ziyaretlerini yüz yüze yapıyoruz. Bugünde Seydişehir’deki teşkilatımızla genel değerlendirme yaptıktan sonra, esnaf ve vatandaşlarımızı ziyaret edeceğiz. Bu arada belediye başkanımıza ve kovid olan diğer tüm hastalara şifa diliyorum. Biz ve halkımız geldiğimiz noktayı yeterli görmüyoruz. Halkımız haklı olarak refah seviyesi arttıkça daha iyisini arzu ederler. Bizlerde bugünkü toplantıda sorunları dinleyip genel merkeze rapor edeceğiz ve bire bir takip ederek yerine getirmek içinde özel bir gayret sarf edeceğiz. Allah’ın izni ile Ak Parti’den 10 milletvekili, Cumhur ittifakı olarak 12 Milletvekili ile bütün hizmetleri en iyi şekilde yapacağız. Pandemi döneminde gelişmiş ülkelerdeki gibi hiçbir hastamız dışarıda kalmadı ya da hasta yatağında ölüme terk edilmedi. Hem sağlıkta hem ekonomide programlı bir dönem yaşadık. Konya’mızda ise büyümeyi 21 lere getirdik. Konya sanayisi geçtiğimiz aya göre bu ay 65 ihracat yaptı. Yakın coğrafyada yaptığımız gezilerde gördük ki herkes Türkiye’nin geldiği noktayı hayretle karşılıyor. 120 milyar dolarlık enerji geliri olan ülkelerde elektrik, yol, güvenlik yok. Bu süper güç adındaki hainlerin gaddarların Allah belalarını versin diyorum. Bunların geldiği coğrafyaya hiçbir zaman iyilik dostluk barış getirilmedi ve bunları aleni olarak yapmaya başladılar. Bizler coğrafyamızdaki önemimizi ve gücümüzü bilelim, küçük eksiklerimizle morallerimizi bozmayalım. Vatan varsa her şey var, vatan yoksa hiçbir şeyin tadı yok. Bugün Suriye ve Irak’ın çok zengin aileleri sizlerin yanında bütün malını kaybetmiş iş arar durumdalar. Hem Türkiye olarak, hem gönül coğrafyası olarak önemli bir duruşla mazlumlara güven ve moral veriyoruz gücümüz yettiğince destek oluyoruz. Dünyada dönen oyunları bozmaya çalışıyoruz.” şeklinde konuştu.

ANKARA’YA BİRE BİR İLETECEĞİM

Erdem, istişare toplantısında iletilen Seydişehir ile ilgili sorunları Ankara’da ilgili mercilere ileteceklerini, devlet hastanesi ile ilgili sorunları da bizzat Sağlık Bakanı Fahrettin Koca ile görüşerek rapor sunacağını belirterek, “İlçe Başkanımız Kemalettin Atalay Bey’in, bizlere özel talebi olan hastane ile ilgili sorunlar başta olmak üzere bu toplantının sonunda oluşturacağımız raporun Ankara’ya bire bir ileteceğim. Ülkemizde bu yıl yapım için bütçe ayrılan 28 hastane arasında Seydişehir Devlet Hastanesi de var. Sağlık Bakanımız Konyalı. Kendisi ile bizzat görüşerek ya da ilçe başkanımız ile beraber bir görüşme sağlayarak, devlet hastanesinin uzman doktor sorununu bizzat kendilerine ileterek yardım talebinde bulunacağız” dedi.

Kaynak: Editör:
Etiketler: Gündem;, Seydişehir, Devlet, Hastanesi!..,
Yorumlar
Haber Yazılımı