Diş kliniğinde şikayetler arttı
Haber
13 Ekim 2021 - Çarşamba 14:36
 
Diş kliniğinde şikayetler arttı
Seydişehir Devlet Hastanesi bünyesinde faaliyet gösteren diş polikiliniklerinde şikayetler arttı.
GÜNDEM Haberi
Diş kliniğinde şikayetler arttı

Seydişehir Devlet Hastanesi bünyesinde faaliyet gösteren diş polikiliniklerinde şikayetler arttı.

Seydişehir Devlet Hastanesi’nde diş tedavisi yaptıramadıklarını belirten çok sayıda vatandaş, “Özellikle pandemi sürecinde hiçbir tedavi hizmeti verilmedi. Hastane bünyesinde yaklaşık 10 adet diş hekimi bulunmasına reğmen doktorlar pandemiyi bahane ederek hizmet vermedi. Gelinen noktada tüm hastaneler normale geçmişken bizim hastanemiz maalesef hala normalleşemedi. Bırakın tedaviyi haftalarca randevu bile alamıyoruz; tam randevu alıyoruz bu sefer dolgu veya kanal gibi tedavileri yapmıyor, başka alternatiflere yönlendiriyorlar” dedi.

 

İNSANIMIZI MAĞDUR ETMESİNLER

Özel kliniklerde kanal tedavisi ve diş çekimi gibi hizmetlerin ateş pahası olduğuna değinen vatandaşlar, “Seydişehir Devlet Hastanesi’nde diş kliniği hizmet verecekse lütfetsinler ve insanları mağdur etmesinler; eğer bu hizmetleri vermeyecekler vatandaşları özel polikliniklere yönlendireceklerse de bıraksınlar hizmet verecek başka doktorlar gelsin. Beyşehir’de, Bozkır’da çevre ilçelerde bu hizmetler verilebiliyorsa bizim idarecilerimiz ve doktorlarımız ellerini vicdanlarına koysun ve insanımızı mağdur etmesinler.” şeklinde konuştu.

 

SEYDİŞEHİRLİ VATANDAŞIMIZ BUNLARI HAKETMİYOR

Hastanede yaşadığı sıkıntıları dile getiren bir başka vatandaş ise şu ifadelere yer verdi:

“Diş rahatsızlığım sonucu acil olarak hastaneye başvurdum. Doktor ve görevli yüzüme bile bakmadı ilaç yazıp gönderdi. Üstelik dışarıda uzun süre beklettiler. Randevu alıp tekrar gittiğimde yine aynı muameleyle karşılaştım. Rahatsızlığımı anlatırken telefonla oynuyorlardı. Yine yüzümüze bakmadan röntgen çektir gel diyerek gönderdi. Röntgen sırası bekleyip çektirip gittiğimizde doktor bu işin kendi işi olmadığını söyleyip başka bir hastaneden randevu almamızı söyledi. Ellerinden telefonlarını bırakmıyor, hastaların yüzüne bile bakmıyorlar. Seydişehirli vatandaşımız bunları haketmiyor.”

 

Öte yandan Seydişehir Devlet Hastanesi diş polikiliniklerinde vatandaş hizmet alamamaktan yakınırken, Beyşehir Devlet Hastanesi diş polikiliniklerinde kullanılmak üzere diş protez laboratuvar hizmet alımı ihalesi düzenledi.

 

İhalede diş hastalarında kullanılmak üzere 8 bin adet metal destekli tek parça seramik kron-köprü malzeme dahil laboratuvar hizmet işi, bin 200 adet metal kaideli total ve parsiyel iskelet döküm laboratuvar hizmeti işi, bin 200 adet tam ve bölümlü protez bitim işi gibi hizmet alımı gerçekleştiriyor.

Kaynak: Editör:
Etiketler: Diş, kliniğinde, şikayetler, arttı,
Yorumlar
Haber Yazılımı