Belediyeden fırtına uyarısı
Haber
17 Nisan 2021 - Cumartesi 15:28
 
Belediyeden fırtına uyarısı
Seydişehir Belediyesi sosyal medya hesaplarından yapılan açıklamada pazar günü olması muhtemel şiddetli rüzgar nedeniyle vatandaşların dikkatli olmaları istendi.
GÜNDEM Haberi
Belediyeden fırtına uyarısı

Seydişehir Belediyesi sosyal medya hesaplarından yapılan açıklamada şu fadelere yer verildi:

"Vatandaşlarımızın Dikkatine! 


İlçemiz genelinde 18 Nisan Pazar günü olması muhtemel şiddetli rüzgar nedeniyle oluşabilecek tüm olumsuzluklara karşı vatandaşlarımızın tedbirli olmalarını, zorunlu olmadıkça dışarı çıkmamalarını önemle rica ediyoruz. Zorunlu hallerde dışarı çıkan hemşehrilerimizin çatı ve saçak altlarında yürümemeye özen göstermelerini, soba zehirlenmelerine karşı da dikkatli olmalarını temenni ediyoruz. Yaşanılan olumsuzlara karşı 0332 582 34 28 nolu telefondan belediyemize haber verilmesi önemle rica olunur."

 

KONYA GENELİNDE ETKİLİ OLMASI BEKLENİYOR

Konya genelinde önceki hafta etkili olan kar yağışının ardından güneşli günler geçiriyor. Ancak, Pazar günü için fırtına uyarısı yapıldı.

Saatteki hızı 70 kilometreye kadar çıkacak olan fırtınanın yol açabileceği olumsuzluklara karşı dikkatli olunması gerekiyor. Yapılan son değerlendirmelere göre; Bölgemiz genelinde (Konya, Karaman, Niğde ve Aksaray) rüzgârın 18 Nisan 2021 Pazar günü sabah saatlerinden  itibaren güney ve güneybatı (Lodos) yönlerden kuvvetli rüzgâr ve fırtına (40-70 km/sa) şeklinde esmesi beklendiğinden, meydana gelebilecek ağaç ve direk devrilmesi, çatı uçması, baca gazı zehirlenmesi, ulaşımda aksamalar ve toz fırtınası gibi olumsuzluklara karşı dikkatli ve tedbirli olunması gerekmektedir.

Başlama-Bitiş Zamanı 18.04.2021 04:00-18.04 .2021 18:00 Oluşması Muhtemel Riskler Çatı Uçması - Ağaç veya Direklerin Devrilmesi - Ulaşımda Aksamalar - Soba ve Doğalgaz Kaynaklı Baca Gazı Zehirlenmesi – Toz Fırtınası

Kaynak: Editör:
Etiketler: Belediyeden, fırtına, uyarısı,
Yorumlar
Haber Yazılımı