Amatör spor haftası etkinlikleri başladı
Haber
09 Ekim 2021 - Cumartesi 09:40
 
Amatör spor haftası etkinlikleri başladı
'Amatör Spor Haftası' etkinlikleri Milli İrade Meydanı’nda başlayan kortej yürüyüş programı ile başladı.
SPOR Haberi
Amatör spor haftası etkinlikleri başladı

'Amatör Spor Haftası' etkinlikleri Milli İrade Meydanı’nda başlayan kortej yürüyüş  programı ile başladı.

 

Gençlik ve Spor Bakanlığı ile Amatör Spor Kulüpleri Konfederasyonu tarafından her yaştan insanın spor yapabileceği şekilde düzenli fiziksel aktivitelerin oluşturulmasını özendirmek ve yeni bireylerin spora kazandırılması için farkındalık oluşturmak amacıyla düzenlenen 'Amatör Spor Haftası' etkinlikleri bu yıl 4-10 Ekim 2021 tarihleri arasında gerçekleştiriliyor. Hafta boyunca hazırlanan programlar doğrultusunda çeşitli spor branşlarında farklı yaş gruplarına yönelik faaliyetler düzenlenecek.

 

Seydişehir’de Amatör Spor Haftası dolayısı ile İlçe Gençlik ve Spor Müdürlüğü tarafından düzenlenen Milli İrade Meydanı’nda başlayan kortej yürüyüş programı, Kapalı Spor Salonu’nda çeşitli etkinliklerce devam etti.

 

Amatör Spor Haftası boyunca düzenlenecek faaliyetlerle erken yaşta çocukların sporla tanıştırmak istediklerini dile getiren Seydişehir İlçe Gençlik ve Spor Müdür Vekili Soner Güler, “Amatör Spor Haftası’nın amacı; çocuk ve gençlerimizi spora yönlendirmek, sporu sevdirmek, gençlerimizi kötü alışkanlıklara karşı korumak, ruhen ve bedenen sağlıklı nesiller yetiştirebilmek” dedi.

 

Düzenlenen etkinliğe İlçe Kaymakamı Deniz Pişkin, Belediye Başkanı Mehmet Tutal, kurum müdürleri ve çok sayıda öğrenci katıldı.

Kaynak: Editör:
Etiketler: Amatör, spor, haftası, etkinlikleri, başladı,
Yorumlar
Haber Yazılımı